Íme a Magyar Nemzeti Galéria kiállítása, amit látogass meg te is, ha elmerülnél a századfordulós plakátok világában

Az élet művészete. Szecessziós plakátművészet és tárgykultúra Magyarországon (1895-1914) című kiállításra idén áprilistól egészen október 5-ig várják a látogatókat. A magyar plakátművészet első aranykorát mutatja be, amely a 19. és 20. század fordulóján a szecessziós stílus jegyében bontakozott ki – támogatott tartalom.
A különleges tárlaton mintegy 120 plakát szerepel, olyan művészektől, mint Rippl-Rónai József, Vaszary János vagy Ferenczy Károly, illetve a neves festők mellett feltűnnek a plakátra szakosodott művészek is, mint Faragó Géza, Biró Mihály, Helbing Ferenc, Tuszkay Márton. Ez azonban még nem minden, ugyanis szerepeltetik a műfaj legnagyobbjait is, például Alphonse Mucha, Gustav Klimt, Henri de Toulouse-Lautrec, Koloman Moser és mások művei is láthatóak.
Több mint kétszáz műtárgyat mutatnak be
Megismerkedhetünk a polgári otthonok világával, valamint azzal is, hogy milyen volt az éjszakai élet a századfordulónál. Emellett pedig szintén érdekes lehet elképzelni a kávéházak hangulatát, a városi nők öltözködését, szokásait és persze a korban népszerű szabadidős tevékenységeket. A plakátok egyik legfontosabb motívuma a nő, aki a legkülönbözőbb szerepekben tűnik fel: az öntudatos nagyvilági dámától az éteri múzsáig. Lényegében a látogatók betekintést kapnak az első világháború előtti békés időszakba.
A kiállítás kurátora Katona Anikó művészettörténész.
További részleteket és a jegyvásárlás menetét ide kattintva találod meg.