3 teljesen különböző, de mégis jó könyv, amit legalább egyszer olvass el

2025.05.22. 10:25 KultúrZone
Shutterstock
Shutterstock

Itt a jó idő, menj ki a szabadba és vigyél magaddal egy jó könyvet is!

A rohanó hétköznapokon nehéz időt találni az olvasásra, de talán most a két szabadnap számodra is remek lehetőséget nyújthat, hogy egy kicsit kikapcsolódj.

Viktor E. Frankl – Az élet értelméről

Viktor E. Frankl könyve pár évvel korábban már megjelent, de  az üzene annyira fontos, hogy bármikor érdemes elővenni. 1946-ban, 11 hónappal azután, hogy túlélte a holokausztot, Viktor E. Frankl pszichiáter Bécsben bemutatta később világhírűvé vált terápiás módszerét, a logoterápiát, amelynek középpontjában az élet alapvető értékei állnak. Frankl megfigyelései szerint, azok a foglyok találták meg a leginkább a túléléshez való erőt, akik értelmet leltek az életükben. Úgy véli, hogy ezzel a módszerrel sokkal könnyebben átvészelhetőek bizonyos szituációkat és kihívásokat a mindennapi életünkben.. Módszerének a célja a döntési szabadság megélése, így könnyebben élhetjük meg a saját személyes célunkat.

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Bookline (@booklinehu) által megosztott bejegyzés

Dr. Julia Ravey – Agytakarítás

Íme a könyv, amely lényegében egy tudományos útmutató, hogy egészséges szokásokat alakítsunk ki, valamint könnyebben elérjük a céljainkat. A szerző nem más, mint a BBC rádió műsorvezetője és producere, aki elsősorban tudományos témákkal foglalkozik a műsoraiban. Az agykutatás különösen fontos számára, az ezzel kapcsolatos tartalmai milliós nézettséget értek el az interneten. Könyvével azt szeretné megmutatni, hogyan veheted kézbe az agyad feletti irányítást. Sokan küzdenek rossz szokásokkal, ám ezeken lehet dolgozni. Ez a remek könyv egyébként 2023-ban jelent meg.

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Julia Ravey (@julia.ravey.science) által megosztott bejegyzés

Molnár Ferenc – A Pál utcai fiúk

Kötelező olvasmányként biztosan te is olvastad, ugye? Ha azonban felevenítenéd a történetet, akkor keresd el a könyvespolcról! Ez a mű könyv alakban először a Franklin-Társulatnál jelent meg, 1907-ben. A regény Budapesten játszódik, és a történetben a Pál utcai fiúk és a vörösingesek csapatának egymással szembeni hadakozását írja le. A kisgimnazisták megvédik játszóterüket, a „grundot” a kis szőke Nemecsek Ernő segítségével, akit előtte társai sokszor lenéztek, de betegen is velük küzd. Nem sokkal a győzelem után derül csak ki, hogy a grundra házat építenek.

Mit tanulhatunk ebből a csodálatos regényből? A barátság fontosságát biztosan, hiszen benne van minden: az iskola, a játék és a legfontosabb dolog, az összetartás is. Nemecsek Ernő története miatt pedig megtanulhatjuk azt is, hogy milyen törékeny és rövid is tud lenni az élet. Ha olvasni nincs kedved, akkor a filmváltozat is érdekes lehet.

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Könyv Univerzum✨ (@konyv_univerzum) által megosztott bejegyzés