Érdekességek, amiket talán te sem tudtál hazánk legszebb épületéről, az Országházról

Shutterstock
Az Országház Budapest egyik legismertebb középülete
A magyar Parlament Budapest V. kerületében, a Duna bal partján, a Kossuth Lajos téren található. Most azonban elárulunk néhány érdekességet a magyar Országházzal kapcsolatban, amelyekről talán még te sem hallottál.
Íme a lista
- Ez az impozáns budapesti alkotás 17 éven át: 1885-től 1904-ig épült, Steindl Imre építész tervei alapján.
- A hatalmas tehetséggel rendelkező építész azonban megvakult, majd 1902-ben elhunyt, mielőtt láthatta volna az elkészült és megnyitott Országházat.
- Az építésben mintegy 100.000 ember vett részt, amely során közel 40 millió téglát, 30.000 köbméter faragott követ használtak fel a díszítéshez, de emellett még szükség volt félmillió drágakőre és 40 kilogramm 22-23 karátos aranyra.
- Tudtad, hogy az Országházban a különböző építészeti stílusok elemei és motívumai keverednek? Az alaprajza barokk, a homlokzati díszítése a gótika világát idézi, a mennyezet díszítése pedig a reneszánsz stíluselemeit mutatja.
- A vörös szőnyeg, amely végigfut az épületben közel 3 kilométer hosszú. Nagy séta, ugye?
- A központi csarnokban 2000 óta látható Magyarország Szent Koronája, amely Magyarország címerében is szerepel.
- Mivel a magyar Parlament hatalmas, így nem meglepő, hogy szinte mindig felújítás alatt áll, ugyanis valamit mindig kell csinálni.
- Az Országház fűtési és szellőztetőrendszere ma is remekül működik, ám szüksége volt némi korszerűsítésre. A közeli létesítményben található kemencéből származó forró gőz egy elosztó kamrán és radiátorokon keresztül jut el a különböző helyiségekbe.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon