3 könyv magyar pszichológusoktól, amit mindenkinek fontos lenne elolvasnia

Ezek a könyvek segíthetnek a mentális megerősödésben.
Almási Kitti: Lezárás, Elengedés, Újrakezdés
Jó pár évvel ezelőtt jelent meg a klinikai szakpszichológus könyve, de még most is aktuális. Ez a mű választ adhat arra, hogy mitől lesz jó egy randevú, de arra is fény derül, hogy a pozitív visszajelzések, miért is számítanak olyan sokat az életünkben.
Ez a könyv sokat taníthat azoknak, akik nem tudnak túllépni egy fájdalmas szakításon vagy éppen az már megtörtént, de az elengedés résznél akadályokba ütköztek.
Almási Kitti praxisa során szerzett tapasztalatait olvasmányos történetekkel szemléltetve kiderül, mivel érvényesülhetünk a párkeresők (olykor kegyetlen) piacán, illetve hogyan tudunk ebben az önismereti folyamatban visszatalálni a szabadsághoz és az önelfogadáshoz, vagyis önmagunkhoz – olvasható a Bookline leírásában.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Orvos-Tóth Noémi: Örökölt sors
Az elismert klinikai szakpszichológus könyve azért is nagyon fontos, mert bizony a tudományos kutatások eredményei szerint a mélyreható megrázkódtatások, a szeretethiány, a kapcsolati törések generációról generációra adódnak tovább. Éppen ezért a múlt fontosabb szerepet játszik az életünkben, mint azt gondolnánk. Ebbe pedig beletartozik az az időszak is, amikor mi még nem is éltünk, de a felmenőink már igen.
Az ő veszteségeik és traumáink ránk is hatással lehetnek, sőt komoly összefüggésben állhatnak a szorongásainkkal, elakadásainkkal és negatív mintáinkkal.
Ha nem félsz attól, hogy egy kicsit jobban megismerd magad, valamint a családot, amelyben felnőttél, akkor hihetetlenül érdekes és tanulságos olvasmány lehet számodra az Örökölt sors.
Orvos-Tóth Noémi egyébként gyakran posztol az Instagram-oldalára is, és a bejegyzései szintén rendkívül tartalmasak:
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Szétszórt elmék – 2024-es kiadás – Dr. Máté Gábor
Íme a magyar származású kanadai orvos népszerű műve, amely betekintést ad abba, hogy mi is az ADHD. A könyvben 3 kérdésre kapjuk meg a választ:
- Népbetegség a figyelemzavar és a hiperaktivitás?
- Vagy csak a gyerekek szenvednek tőle?
- Honnan ered és hogyan gyógyítható?
A figyelemhiányos hiperaktivitás zavar az egyik leggyakoribb neuropszichiátriai tünetegyüttes. Sokakat érintő probléma közvetlenül vagy közvetetten. Rendkívül gyakori azonban, hogy a diagnosztizálásra nem kerül sor, vagy ha mégis, akkor csak felnőttkorban. Emiatt az érintettek csak jó pár évtized múlva értik meg, hogy bizonyos dolgok, miért okoztak nekik nehézségeket.
Az orvostudomány az ADHD kiváltó okait egyelőre nem ismeri, de szerepet játszhat a genetikai hajlam, valamint a környezeti hatások. A kutatásokból az pedig kiderült, hogy valamiért a fiúknál sokkal gyakrabban jelentkezik.
Dr. Máté Gábor szintén jelen van a közösségi médiában:
A bejegyzés megtekintése az Instagramon