Az önbecsülés alapjai: 5 szokás, amit érdemes elsajátítani

Freepik
Az önbecsülés nem csupán azt jelenti, hogy tiszteljük magunkat, hanem azt is, hogy olyan döntéseket hozunk, amelyek támogatják boldogságunkat és fejlõdésünket. Azok az emberek, akik igazán tisztelik magukat, bizonyos szokásokat és gondolkodásmódokat tesznek magukévá. Íme öt olyan viselkedési forma, amely segít az önbecsülés megerősítésében.
Az egészséges önbecsüléssel rendelkező emberek…
- nem kételkednek saját értékükben egy rossz kapcsolat miatt – sokan hajlamosak azt hinni, hogy ha egy kapcsolat nem működik, akkor biztosan velük van a probléma. Az önmagukban biztos emberek fel tudják mérni, hogy egy rossz párkapcsolat nem feltétlenül jelenti azt, hogy ők hibásak, hanem csupán azt, hogy az adott partner nem volt megfelelő számukra.
View this post on Instagram - az embereket a tetteik alapján ítélik meg, nem a szavaik alapján – a szavak sokszor üresek lehetnek, ha nem kísérik õket tettek. A jó önbecsüléssel rendelkező emberek nem hagyják, hogy hamis ígéretek átverjék őket, hanem a valódi cselekedetekből vonják le a következtetéseket.
- nem ragadnak bele rossz kapcsolatokba félelemből – a bizonytalanságtól való félelem sokakat arra késztet, hogy olyan kapcsolatokban maradjanak, amelyek már nem szolgálják boldogságukat. Az egészséges önbecsüléssel rendelkező emberek felismerik, hogy az egyedüllét jobb lehet, mint egy rossz kapcsolatban ragadni.
- tudatosan alakítják ki a saját életüket – nem várják, hogy valaki más adjon értelmet az életüknek, hanem aktívan dolgoznak azon, hogy kiteljesedjenek. Saját álmaikat követik, és nem áldozzák fel azokat mások kedvéért.
- tisztelik és képviselik saját érdekeiket – az önbecsülés egyik legfontosabb jele az, hogy valaki tisztelettel bánik saját magával. Ahogyan kezeljük magunkat, azt kommunikáljuk a világ felé is. Ha tisztelettel és szeretettel fordulunk saját magunk felé, mások is így fognak hozzánk viszonyulni.
View this post on Instagram