A tökéletes pakolás művészete – a légiutas-kísérő szerint így kell utazni

Egy több mint 14 éve repülő légiutas-kísérő pontosan, hogyan kell okosan becsomagolni a bőröndbe: minden a szokásokon, a listákon és a praktikus megoldásokon múlik.
Most pedig nézzük végig együtt azt a 10 trükköt, amit többezer pakolás során tanulnak meg az állandó utazók, és amit mi is könnyedén beépíthetünk a saját nyaralásainkhoz.
1. Készítsünk listát, hogy ne pakoljunk túl
Csomagolás előtt terítsük ki, amit vinni szeretnénk, majd nézzük végig reálisan: mire lesz valóban szükségünk? A lista segít, hogy ne essünk túlzásba, és átláthatóbbá is teszi a pakolást. Inkább kevesebbet vigyünk, de azt tudatosan.
2. Válasszunk okosan bőröndöt
Tegyünk szert egy jó gurulós táskára, lehetőleg olyat, aminek 360 fokban forgó kerekei vannak, és elegendő zseb található benne. Kompakt, de tágas bőrönddel sokkal könnyebb haladni a reptereken és a városban is. Érdemes olyat választani, amiben külön rekeszek vannak, így könnyebben rendet tarthatunk benne.
3. Göngyöljük, ne hajtogassunk
Ha szeretnénk helyet spórolni és elkerülni a gyűrődést, tekerjük fel a ruhákat ahelyett, hogy összehajtogatnánk őket. Így jobban elférnek a bőrönd sarkaiban és réseiben is. Használjunk pakolókockákat vagy vákuumtasakokat, hogy még rendezettebb legyen az eredmény. A nagyobb, nehezebb darabokat – például farmereket – hajtogassuk, a többit viszont bátran göngyöljük.
View this post on Instagram
4. Csoportosítsuk a piperecikkeket
Használjunk három külön neszesszert: egyet a tisztálkodáshoz, egy másikat a fogápoláshoz és a harmadik a sminkhez kell. Így reggel gyorsabban megtalálunk mindent és könnyebb is visszarakni őket. A rendszeresség sokat számít, főleg, ha rohanunk.
5. Ellenőrizzük a nélkülözhetetlen dolgokat indulás előtt
Kérdezzük meg magunktól: mit nem tudnánk pótolni, ha elveszne? Igazolvány, útlevél, szemüveg, telefon, laptop, ékszerek – ezeket mindig kétszer is nézzük át! Ha ezek megvannak, a többit már könnyebb kezelni.
6. Alakítsunk ki saját pakolási és kicsomagolási rutint
Megérkezvén a szállásra – legyen az reggel vagy éjfél – , mindig ugyanabban a sorrendben pakoljunk ki. Vegyük elő a töltőt, a neszesszereket, egy kis tálat az ékszereknek és készítsük ki a másnapi szükséges dolgokat. Reggel pedig haladjunk ugyanebben a sorrendben visszafelé: szedjük le az éjjeli szekrényt, rakjuk el a töltőt, tegyük el a pizsamát még a zuhany előtt. Így nem kell majd kapkodni, és nem felejtünk ott semmit.
View this post on Instagram
7. Hagyjunk vizuális emlékeztetőket magunknak
Tegyünk minden töltőt egy külön táskába és azt rakjuk egy jó látható helyre – például a szobakulcs mellé. Így amikor elindulnánk, egy pillantással eszünkbe jut: „Ott a töltő, ne hagyjuk itt!”
8. Gondolkodjunk pakolási „Tetris”-ben
A nehéz dolgokat – például a neszesszert vagy a cipőt – tegyük a bőrönd aljára, a bal oldalra, hogy ne boruljon fel. A folyadékokat zárjuk jól záródó tasakokba, és helyezzük olyan részre, amit könnyen elérhetünk. Ha bármi kifolyik, ne érje a ruhát. A céltudatos elrendezés időt és bosszúságot spórol.
9. Jelöljük meg a bőröndünket
Kössünk egy színes szalagot vagy régi kendőt a bőrönd fülére. Évszakonként cserélhetjük is – így még könnyebb felismerni a futószalagon. A legtöbb táska ugyanis meglepően hasonló, és előfordul, hogy valaki véletlenül a miénket viszi el.
View this post on Instagram
10. Vigyünk három nélkülözhetetlen utazási tárgyat
Legyen nálunk egy újratölthető kulacs, hogy mindig hidratáltak maradjunk. A powerbank is elengedhetetlen kelléke a modern életnek – kicsi, sokáig bírja és gyorsan feltölti a telefont. És sose induljunk el folttisztító toll nélkül, mert az sok kellemeltlenségtől megóvhat.